Ulcinj

autor: admin | 11 August 2015

Ulcinj to najdalej na południe wysunięte miasto na czarnogórskim wybrzeżu. Ze swym naturalnym potencjałem Ulcinj jest wręcz idealnym miejscem na rozwój turystyki. Najdłuższa plaża na Adriatyku – Velika Plaza, która ma 13km długości, Ada Bojana – unikalna wyspa rzeczna z pięknymi piaszczystymi plażami, Valdanos – wyjątkowa zatoka z wybrzeżem pokrytym drzewami oliwnymi, odrestaurowane stare miasto Ulcinj – pełne ciekawych restauracji, kawiarni, galerii i hoteli … i wiele innych atrakcyjnych zabytków czyni z Ulcinj unikatową i atrakcyjną lokalizację dla wielu turystów. Ulcinj jest miastem, które trzeba odwiedzić. I podobnie jak Chorwacja apartamenty oferuje w atrakcyjnych cenach, tak i zakwaterowanie w Ulcinj jest proponowane za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Gdy mówimy o plażach, Ulcinj ze swym otoczeniem jest znane nawet poza granicami Czarnogóry. Ma charakterystyczne, bardzo długie i piękne plaże z unikalnym, drobnym jak mąka piaskiem. Wybrzeże Ulcinj liczy 32,72km długości, z czego 18,10km to plaże. Najpiękniejsze i największe są piaszczyste plaże o długości 14,40km. Wśród licznych plaż (jest ich około 25), pięknych i ze wspaniałym otoczeniem, piaszczyste plaże: Velika Plaza (Wielka Plaża), Mala Plaza (Mała Plaża), Ada Bojana, a także plaże Borove sume (Lasy Sosnowe) i Valdanos znacząco się wyróżniają.

Ulcinj jest przede wszystkim odwiedzane z powodu słońca, morza i piaszczystych plaż. Wielu odwiedzających zwraca szczególną uwagę na fakt, iż plaże pokryte są najdrobniejszymi, jakie widzieli, szarymi ziarnami ciepłego. Ciepłe, jasne i przejrzyste morze, którego widoczność, największa na Adriatyku, wynosi 56 metrów, łagodny klimat nadmorski, są nieodpartą pokusą dla każdego turysty.

Według danych historycznych Ulcinj jest z pewnością jednym z najstarszych miast na wybrzeżu Adriatyku. Uważa się, że Ulcinj liczy ponad 2.000 lat. W tym obszarze od wieków kultury Wschodu i Zachodu ścierały się ze sobą i pozostawiły po sobie bogactwo historycznego dziedzictwa, odczuwalnego na każdym kroku. Ślady pierwszych osiedli w Ulcinj pochodzą jeszcze sprzed V wieku p.n.e. Uważa się, że Ulcinj został założony przez Ilirów, lud pochodzenia indoeuropejskiego. Podczas panowania iliryjskiego, Ulcinj przeżywał swój największy rozkwit. Pierwotna nazwa Ulcinj brzmiała Kolhinijum.

Dzięki swojej lokalizacji w najdalej wysuniętej południowej części wybrzeża Adriatyku, Ulcinj z otoczeniem należy do marginalnej strefy europejskiej Morza Śródziemnego. W centralnej części Ulcinj jest położone Sasko Jezioro, a w zatoce masyw górski Rumija.

Komentowanie wyłączone.

Ostatnie wpisy