Riwiera Kotorska

wpis w: Plaże Czarnogóry | 0

kotor_rivieraJako, że Riwiera Kotorska znajduje się w najgłębszej części Zatoki Boka Kotorska nie ma tu długich, piaszczystych plaż, które są charakterystyczne dla innych części wybrzeża Czarnogóry. Charakterystyczne dla tej riwiery są liczne pomosty, które nadają szczególnego uroku temu krajobrazowi. Wiele z nich to prywatna własność, więc jeśli ktoś zdecyduje się na wynajem apartamentu w którymś z pięknych budynków w tej części wybrzeża, będzie mógł cieszyć się takim pomostem wyłącznie na swój użytek, zarówno w ciągu dnia, jak i podczas pięknych nocy nad wspaniałą zatoką Kotorską. Warto zaznaczyć, że wypoczynek w Kotorze to naprawdę stosunkowo tanie wakacje, oferujące moc wrażeń.

Plaża Morinj
Jest to piaszczysto-kamienista plaża, o długości 1000m i szerokości 15m, z kanałem morskim w tle. Plaża znajduje się na przylądku, tuż w pobliżu autostrady. Uroku dodają okolicy stare młyny przekształcone w ekskluzywne restauracje położone obok plaży.

Plaża Risan
Plaża ta znajduje się w części wybrzeża pomiędzy Risanem i Strp. Jest kamienista, ma 1000m długości i 10m szerokości. Wykorzystywana jest do celów leczniczych, a także rekreacji. W pobliżu znajduje się hotelu Teuta.

Plaża Bajova Kula
Jest to bardzo atrakcyjne plaża i ulubione miejsce piknikowe mieszkańców Kotoru. Została nazwana na cześć legendarnego bohatera Bajo Pivljanin który zbudował wieżę stanowiącą schronienie w czasach między wojnami. Znajduje się on w drodze do Perast. Plaża jest kamienista, ma 60m długości, a woda morska jest niezwykle czysta i przejrzysta. W części plaży znajduje się nabrzeże, gdzie mieszkańcy Kotoru i miłośnicy tej plaży trzymają swoje łodzie. Można się tu dostać zarówno z lądu, jak i z morza.
—–
REKLAMA

Jeśli planujesz budowę domu lub remont mieszkania koniecznie sprawdź materiały budowlane Wrocław – szeroki wybór artykułów i fachowa pomoc na miejscu.

—–
Plaża Orahovac
Jest to także jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Kotoru. Plaża jest słoneczna przez cały dzień, a woda morska jest krystalicznie czysta. Znajduje się blisko Kotoru, w drodze do Perast. Jest to żwirowa plaża, o długości 1000m, w jej otoczeniu stoją domy zbudowane z kamienia otoczone gęstą roślinnością śródziemnomorską.

Przylądek Marco
Jest to jeden z najbardziej znanych uzdrowisk. Plaża została zbudowana specjalnie dla gości hotelowych. Jest kamienista, ma 1000 m długości. W pobliżu znajduje się kompleks hotelowy i ośrodek bungalowów. I tak jak kwatery Chorwacja oferuje przy samej plaży w atrakcyjnych cenach, tak i tutaj można znaleźć noclegi zlokalizowane przy samym nabrzeżu i do tego niedrogie. Przylądek Marco położony jest pomiędzy Prcanj i Stoliv, w części zatoki Kotor.

Plaża Zukova
Jest to dolina, która należy do gminy Donji Grbalj i jest jedną z atrakcji tej części wybrzeża. Wybrzeże jest lekko nachylone w kierunku morza. Plaża jest kamienista, ma 200m długości, a w jej tle rośnie gęsta makia.

Plaża Trsteno
Trsteno jest jedną z najpiękniejszych plaż w regionie Donji Grbalj i jedną z dziewięciu najpiękniejszych plaż wybrzeża Czarnogóry. Znajduje się daleko w głębi lądu, dzięki czemu jest chroniona przed wysokimi falami, burzami i wiatrami z południa. Plaża ma 200m długości, pokryta jest drobnym piaskiem, a czysta woda ma lazurowy kolor. Dno morskie jest piaszczyste. Można tam dojechać drogą asfaltową, która łączy Trsteno z autostradą Herceg Novi – Bar.

Plaża Bigova
Dolina Bigovo położona między Budvą i Tivatem również należy do gminy Donji Grbalj. Usytuowana daleko w głębi lądu była niegdyś portem rybackim, który wykorzystywano jako schronienie przed sztormem. Obecnie słynie z leczniczych właściwości piasku, dobrych warunków do połowu ryb i festiwali rybnych.