Porty i przystanie morskie w Czarnogórze

autor: admin | 15 September 2013

Cztery porty morskie, które można znaleźć w Czarnogórze to znajdujące się w miejscowościach: Bar, Kotor, Zelenika i Risan. Jednakże każde szanujące się nadmorskie miasto posiada swoją przystań, w których bez problemów mogą cumować małe łodzie i jachty. Część z większych miast posiada większe mariny, które mogą pomieścić większe jednostki pływające i w dodatku w większej ilości.

Port w Barze jest największym portem w Czarnogórze. Jest to jednocześnie port towarowy (cargo) jak i pasażerski. Port w Barze stanowi bardzo ważne połączenie komunikacyjne Czarnogóry z całego świata.
Informacja telefoniczna: +382 30 300 600.
Strona internetowa: www.lukabar.me

Port w Kotorze położony jest w Zatoce Kotorskiej, w sąsiedztwie murów starego miasta Kotor. W sezonie letnim jest to miejsce, w którym cumują elitarne statki osobowe typu cruiser (Costacrocere itd.).
Informacja telefoniczna: +382 32 325 573.
Strona internetowa: www.portofkotor.co.me

Porto Montenegro w Tivacie jest dziełem przedsiębiorców utalentowanych i z wizją, którzy udowodnili swoją wiedzę w wielu uznanych projektach na całym świecie (Peter Munk, Bernard Arnault, Sandor Demijan, Oleg Deriupaska, Lord Jacob Rothschild, Nathaniel Rothschild).
Informacja telefoniczna: +382 32 674 660
Strona internetowa: www.portomontenegro.com

MC Marina Budva to jedna z przystani w Czarnogórze, w pobliżu Starego Miasta Budvy. Charakteryzuje się dobrą obsługą jachtów i łodzi.
Strona internetowa: www.marinabudva.com

Marina Prcanj, czyli mała marina “Prcanj” z 10 zimowymi i 10 letnimi hangarami znajduje się w miejscu o nazwie Prcanj-Glavati, przed miastem Kotor, w pobliżu hotelu “Splendid” w naturalnej zatoce na pozycji 42°26’39” = N, 18°45’13” = E według GPS.
Strona internetowa: www.marinaprcanj.com

Komentowanie wyłączone.

Ostatnie wpisy