Plaże Tivatu

autor: admin | 25 November 2011

Okolice Tivat

Okolice Tivat

Istnieje 17 oficjalnych plaż o powierzchni 31 200m² na Riwierze Tivat. Wzdłuż wybrzeża znajdują się małe, atrakcyjne zatoczki z wieloma restauracjami i innymi obiektami turystycznymia. W skład Riwiery Tivat wchodzą także trzy wyspy – Otok Cvijeca (Wyspa Kwaitów), Otok Sveti Marko (Wysoa Św. Marka) i Otok Gospe od Milosti (Wyspa Matki Bożej Miłosiernej).

Plaża Opatovo
Położona 3km od centrum miasta, w pobliżu przystani promowej, jest piaszczystą plażą o długości około 200m. Jest ona podzielony na dwie części, które rozdziela latarnia morska.

Plaża Donja Lastva
Położona o 1,5 km od Tivat. Jej powierzchnia wynosi 1000 m². Jest z wieloma pomstami i kilkoma małymi, piaszczystymi plażami.

Przylądek Seljanovo
Plaża znajduje się 1 km od Tivat, na obszarze położonym pomiędzy Tivat a Verige. Jej powierzchnia to 1700m². Część plaży jest skalista, wykorzystywana przez pływaków. Druga część jest piaszczysta.

Plaża Belane
To piaszczysta plaża położona w centrum miasta, w pobliżu hoteli i promenad. Jest to typowa miejska plaża o powierzchni 1200m².

Plaża Zupa
To jest piaszczysta plaża o powierzchni 500m². W jej otoczeniu znajduje się las cyprysów i sosen, a także sąsiedztwo hoteli, promenad i centrum miasta.

Wyspa Kwiatów
Plaża o powierzchni 1200m² i rozciąga się wzdłuż całej długości wyspy (300m) na szerokość 200m. Jest tu wiele małych, piaszczystych plaż. Wyspa znajduje się 2km od miasta. Jej nazwa sama mówi za siebie- bogata w roślinność, która zapewnia dużo cienia. Warto skorzystać także z ofert restauracji proponujących wspaniałe smaki owoców morza i dobre wina. W bezpośrednim sąsiedztwie wyspy znajduje się piaszczysta plaża o nazwie Kalardovo z restauracją i kawiarnią. Jej powierzchnia to 4200m².

Wyspa św. Marco
Jest to plaża położona w otoczeniu ekskluzywnych osiedli turystycznych typu zamkniętego, należących do Klubu Śródziemnomorskiego z Paryża, z około 1000 ciekawymi domkami zbudowanymi w stylu Tahiti. Jej nazwa pochodzi od kościoła św. Marco. Atrakcyjna ze względu na liczne wloty małych zatoczek, porośniętych oliwkami i subtropikalną roślinnością jest dostępna tylko dla gości przybywających łodziami.

Plaża Plavi Horizonti
Plavi Horizonti znajduje się na końcu doliny Przno, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych dolin w tej części półwyspu Lustica, jak i całej Czarnogóry. W okolicy hotelu o tej samej nazwie oferuje czysty i leczniczy piasek. Liczne gaje oliwne i lasy sosnowe gwarantują cień, w którym można odpocząć od słońca. Morze jest bardzo płytkie, dzięki czemu jest wygodne i bezpieczne dla dzieci i osób nie umiejących pływać. Przno posiada największą liczbę słonecznych godzin w ciągu roku. Plaża ma 300m długości, a jej pojemność to 900 osób.

Plaża Krasici
Znajduje się obok osady o tej samej nazwie, nie daleko od Radovici i 15km od Tivat. Jest ozdobiona małymi wylotami na piaszczyste i kamieniste plaże. Plaża ma długość 1,5km.
Otoczona jest lasem nietkniętym przez ludzką zabudowę, co nadaje szczególną wartość temu miejscu.

Komentowanie wyłączone.

Ostatnie wpisy

Jeśli szukasz ciekawego zakwaterowania nad ciepłym i czystym morzem, to polecamy tanie noclegi Bułgaria- komfortowe kwatery w jednym z ciekawszych państw regionu bałkańskiego.

Marzysz o spokojnym i relaksującym odpoczynku nad Adriatykiem? Takie warunki gwarantują Makarska kwatery- noclegi w niewielkiej miejscowości oferującej ciszę i spokój, a do tego w okolicach wysp Hvar i Brac!

Jeżeli poszukujesz wyjątkowo tanich wczasów zerknij na Hiszpania last minute- tutaj znajdziesz prawdziwe okazje!